Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Odaları Trolleri

Sohbet Odaları Trolleri

Sohbet Odaları Trolleri Nedir?

Sohbet odaları trolleri, modern dünyanın çileden çıkaran bir yönüdür. Çoğumuz gibi, dünya çapındaki ağın sosyal tarafında yer almaktan hoşlanıyorsanız, trollerle uğraşmak hayatın talihsiz bir parçası olabilir.

Hiçbir sohbet odaları trolleri, köprüler altında yaşayan özellikle ayrıntılı canavarlar değildir. İnternet terimleriyle, bir trol, okuyucuları olumsuz bir duygusal tepki vermeye kışkırtmak için aşağılayıcı ve kışkırtıcı içerik göndererek kasıtlı olarak insanları üzen kişidir. Acı vermekten zevk alırlar ve diğer insanları mutsuz etmek için yapabilecekleri en incitici şeyleri söylerler.

Çevrimiçi bir trolle nasıl başa çıkılacağını bilmek zordur ve kendinizi kolayca olumsuz yorumlarıyla sürüklenirken bulabilirsiniz. Ancak doğru taktiklerle onların safralarıyla savaşabilirsiniz. İşte birkaç ipucu:

Canlı tartışma, genel anlaşmazlık ve bunun uğruna her şeyi trolleme arasında ince bir çizgi var. Trollendiğin sonucuna atlamadan önce, kendi kendine düşün, kendini kışkırtan bir şey söyledin mi? Kişi kaba mı davranıyor yoksa sadece amacını mı belirtiyor? Gerçekten haklılar mı yoksa huysuzlar mı? Sizinle aynı fikirde değiller veya bunun için aşırı kaba davranıyorlarsa, muhtemelen bir trolünüz var demektir. Kendinizi sohbetten çıkardıktan sonra kabalık etmeye devam ederlerse, kesinlikle bir trolünüz var demektir.

Sohbet Trolleri ile Nasıl Baş Edilir?

Sohbet odalarındaki troller olumsuz yanıtlarınızla beslenir, bu yüzden onlara hiçbir şey vermeyin. Herhangi bir vahşi hayvan gibi bir trol beslerseniz, daha fazlası için geri gelmeye devam edeceklerdir. Bir trolle baş etmenin en iyi yolu, onlar gidene kadar onları görmezden gelmektir. Dikkatinizi ve rahatsızlığınızı istiyorlar ve yanıtlarınız üzerinde gelişiyorlar. Aslında yaptıklarının komik olduğunu hissedecekler ve sizi şaka olarak gördükleri şeye yem etmeye çalışacaklar. Onlarla meşgul olmayın, yakında başka bir besin kaynağına geçecekler.

Trolleme, chat odaları ve sosyal medya portalları da dahil olmak üzere, yönetilen hiçbir web sitesinde asla kabul edilmez ve çoğu kişi bunun kendi şart ve koşullarını ihlal ettiğini düşünür. Trollük yaşarsanız, bunu yapan kişiyi şikayet edin. Çoğu sohbet siteleri, yorumları ve bunları yapan kişileri iyi yerleştirilmiş “rapor et” düğmeleriyle bildirmeyi çok kolaylaştırır.

 

Emre 27
Cevap bırakın