Sohbet Spamları Nedir?

Sohbet Spamları Nedir?

Sohbet Spam Nedir ve Nasıl Önlenir?

Sohbet spamları nedir?  bir sıkıntıdır ve sohbet odalarında veya diğer çevrimiçi mesajlaşma sistemlerinde olanlar için inanılmaz derecede can sıkıcı olabilir.

Sohbet spamı nedir?

Sohbet spam’ı, mesajların ve medyanın manuel olarak veya çoğu zaman otomatik olarak sohbet odalarına ayrım gözetmeksizin yayınlanması işlemidir. Spam mesajlar genellikle bir şeyin reklamını yapar veya kullanıcıları sattıkları bir ürün veya hizmete yönlendirir. Ayrıca, spam göndericileri, kullanıcıları mesajları tıklamaya veya onları dolandırmaya, ayrıntılarını çalmaya veya bilgisayarlarına virüs yüklemeye çalışacak web sitelerine yönlendirmeye teşvik eden dolandırıcılık için de kullanılabilir.

Sohbet spam’i neden popüler?

İstenmeyen posta, onu kullanmanın içerdiği temel ekonomi nedeniyle yaygındır. İstenmeyen posta reklamcılığı ücretsizdir ve gönderilebilecek çok sayıda ileti, küçük bir yanıt oranının bile para kazandıracağı anlamına gelir.

Sohbet spam’ini önlemeyi nasıl durdurabilirim?

İnterneti tamamen kullanmamayı planlamıyorsanız, sohbet spam’ini tamamen durdurmak imkansız bir iştir. Ancak etkisini azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

Spam gönderenleri bildirin

Tüm çevrimiçi sohbet odaları ve mesaj sistemlerinin kötü davranışları bildirmenin bir yolu vardır. Birçoğunun önünde ve ortasında mesajlar ve kullanıcı profillerinde bir “rapor” düğmesi bulunur. Birinin sohbet sitelerine spam gönderdiğini düşünüyorsanız, bildirin . İstenmeyen e-posta göndermek genellikle çoğu sohbet sitesinin hüküm ve koşullarına aykırıdır ve çoğu durumda spam gönderenin yasaklanmasına yol açar. Bu onları kalıcı olarak durdurmayabilir, ancak şimdilik sorunu kolaylaştıracaktır.

Spam’e yanıt vermeyin

Mobil sohbet odalarında bir spam mesajı görürseniz, görmezden gelin. İstenmeyen e-posta göndericisine yanıt vermeyin ve mesajlarında sizi yönlendirdikleri hiçbir şeyle asla etkileşimde bulunmayın. Spam gönderenler genellikle başkalarından vicdansız yollarla para kazanmak isteyen dolandırıcılardır. Onlarla konuşmak, ağlarına düşmenin kesin yoludur. Önerdikleri web sitelerine gitmek, en iyi ihtimalle reklam parasını cebine koymak ya da en kötü ihtimalle onlara sizi dolandırma fırsatı vermektir.

Sohbet yazılımınızdaki spam filtrelerini kullanın

Çoğu sohbet yazılımı, istenmeyen mesajları önlemek veya durdurmak için yerleşik filtrelerle birlikte gelir. Bunları nasıl kullandığınız her biri arasında değişecektir, ancak çalışma biçimleri benzer olacaktır. Tüm spam iletilerini durduracaklar mı? Kesinlikle hayır, ancak size ulaşan sayıyı azaltmanıza izin verecekler.

Sonuç olarak

Sohbet spam’ı yakında hiçbir yere gitmiyor. Spam gönderenlerin yaptıklarından vazgeçmek için kazanacakları çok şey var. İstenmeyen e-postaları önlemek neredeyse imkansız bir iştir ancak kılavuzumuzdaki ipuçlarını izlerseniz en azından sizin üzerinizdeki etkisini azaltırsınız.

Loi 40
Cevap bırakın