Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN
Benzer Yazılar

Sohbet siteleri nelerdir?

Sohbet siteleri nelerdir?

Sohbet siteleri nelerdir? Sohbet siteleri, insanları bir araya getiren sosyal platformlardır. Bu platformlara giriş yapan insanlar, birbirleri ile iletişim kurarak yeni arkadaşlıkların geliştirilmesini sağlamaktadırlar. İnsanların, sohbet siteleri aracılığıyla birbirleri ile iletişime geçebilmek imkanı elde etmeleri sayesinde yeni dostlukların ortaya çıkabildiği bilinmektedir. Bununla birlikte bu sohbet sitelerinde genel kurallar çerçevesinde iletişimde olunmalı ve insanların sizden uzaklaşmamaları adına çeşitli konularda dikkatli davranmalısınız. Özellikle sohbet sitesinin oluşturmuş olduğu genel kuralları detaylı bir şekilde okuyarak anlamalı ve iletişiminizde bu kurallara bağlı kalmaya dikkat etmelisiniz.
İnsanlarla daha iyi bir iletişim sağlayabilmek ve yeni arkadaşlıklar edinebilmek için özellikle konuşma üslubunuza dikkat etmelisiniz. Sohbet sitelerinde kullanılan üslup, aynı zamanda sizin kişiliğinizi ortaya koyacağından dolayı oldukça dikkat edilmesi gereken noktaların başında yer almaktadır. İnsanlarla konuşurken, onlarla sevgili ve saygı çerçevesinde konuşmaya özen göstermelisiniz. Özellikle hakaret ve küfür içeren kelimelerin kullanımını yapmamalı ve argo kelimelerden uzak durmalısınız.
Bununla birlikte mesaj yazarak iletişim kuruyorsanız bu mesajın, tamamen büyük harflerden oluşmaması noktasında dikkatli olmalısınız. İnternet dünyasında genel anlamda bir kural olarak kabul edilen şartlar göz önünde bulundurulduğunda, tamamen büyük harflerle yazılmış olan bir mesajın küfür olarak söylendiği ya da en azından karşı tarafın sinirli olduğunu ve size bağırarak konuştuğunu ifade eden bir şey olacağından dolayı tamamen büyük harfle yazımdan uzak durmalısınız.
Ayrıca insanların sizinle rahat iletişim kurabilmeleri için okuması kolay ve anlaşılır bir kullanıcı ismi seçmelisiniz. Sohbet sitelerinde kullanılan birçok kullanıcı ismi insanlar tarafından okunamadığı ya da anlaşılamadığından dolayı iletişime geçme noktasında da zorluklar yaşanabilmektedir. Bundan dolayı kullanıcı ismi seçimi noktasında oldukça dikkatli davranmalısınız.
Ayrıca sohbet sitelerinde kişisel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmalısınız. Karşınızdaki insan her ne kadar size güven veriyor olursa olsun gerçek kimlik bilgilerinizi ve özellikle de banka bilgilerinizi kesinlikle paylaşmalısınız. Sohbet sitelerinin tamamı siyasi parti, ırk, din, mezhep propagandası yapmayı ve bu değerlere hakaret içeren kelimelerle ifade etmeyi yasaklamıştır. Bu konuda da oldukça dikkatli olmalısınız ve insanlarla bu tür tartışmalara girmemelisiniz.

Emre 58
Cevap bırakın