Sohbet Odaları Güvenli Sohbet

Sohbet Odaları Güvenli Sohbet

Sohbet Odaları Güvenli Sohbet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sohbet odaları güvenli sohbet, sörfçülere, benzer hobileri veya ilgi alanlarına sahip diğer kişilerle bağlantı kurma veya kariyer ve tavsiyeler hakkında tartışma vb. yolunu sunar.  Ayrıca, sohbet odaları güvenli sohbet , örneğin çevrimiçi buluşma gibi başka amaçlar için kullanılır. Sağduyu kullanarak katılmak çok eğlenceli olabilir. Ancak, bir sohbet odasındaki deneyiminizin pişmanlık duymamasını sağlamanın birçok yolu vardır.

Chat odalarındaki kişilerle konuşurken asla ev telefon numaranızı vermemelisiniz. Çünkü diğerleri geriye doğru aramada telefon numaranızı kullanabilir ve posta adresinizi alır ve böylece nerede yaşadığınızı öğrenir.
Ayrıca, çevrimiçi sohbet odaları güvenli sohbet  ev adresinizi vermeyin çünkü sohbet odasında kimin olduğunu veya kimin izlediğini bilmiyorsunuz ve tamamen yabancıların nerede yaşadığınızı bilmesini istemiyorsunuz.

Bazı soruları nasıl cevapladığınıza dikkat etmeli ve günlük programınızı asla sohbet odalarında duyurmamalısınız.
Örneğin, bir öğrenciyseniz ve belirli bir sınıftan bahsediyorsanız, herhangi biri hangi üniversiteye gittiğinizi sorabilir ve daha sonra konuşmada sınıfınızın saat kaçta olduğunu soracaktır.

Farkında bile olmadan, bir oda dolusu yabancıya nerede olacağınızı ve saat kaçta orada olacağınızı söylemişsiniz. Bu en iyi fikir değil!
Bunu birçok kişi yapıyor ama mobil sohbet odalarındaki birine fotoğraf gönderirken dikkatli olmalısınız.

Herkes yeni arkadaşının adıyla gidecek bir yüze sahip olmaktan hoşlanır, bu anlaşılabilir bir durumdur, ancak sohbet odalarında tanıştığınız herkese ve herkese resim göndermekten kaçınmaya çalışın.

İnternet yeni arkadaşlarla tanışmak için iyi bir yoldur, birçok insanın bir yabancının omzunda rahatlık bulması için bir çıkış noktası sağlayabilir, ancak gönül sohbet odalarını kullanırken bazı kurallara uymalı ve bunlara uymalıdır.

Örneğin, konular aşırı hale gelirse veya konuşma garipleşirse, oturumu kapatmalı ve sohbeti görmezden gelmelisiniz. Herhangi aksi bir davranış gösterenleri site yönetimine bildirebilirsiniz. Site yönetimi tarafında tespit edilen kişilerin yanlış bir durum sergiledikleri için kalıcı olarak uzaklaştırma banlama yetkileri bulunmaktadır. SohbetBizde.Net Ailesi olarak bu konularda hassas olduğumuzu bilmenizi isteriz
Son olarak, sohbet odalarını hobi olarak kullanmak eğlenceli olabilir, ancak bunun tüm sosyal çevreniz olmasına asla izin vermemelisiniz.

Loi 30
Cevap bırakın