Mirc sohbet nedir?

Mirc sohbet nedir?

Mirc sohbet nedir? İnternet’te sohbet, diğer ziyaretçilerle gerçek zamanlı olarak sohbet edebileceğiniz bir alandır. Girişte siz de dahil olmak üzere bulunan herkes takma isim belirleyerek platforma girer. Bu sayede gerçek ismini kullanmak zorunda olmadan insanlarla iletişim kurabilme imkanı elde etmiş olur. Ardından, üzerine yazılan her şeyi periyodik olarak silecek ve ziyaretçilerin son birkaç saniye içinde gönderdiği ifadeleri yazdıracak olan ekranla karşı karşıya kalacaksınız. Bu ekran üzerinden istediğiniz kişilerle, istediğiniz konular çerçevesinde konuşabilirsiniz.

Mirc sohbet sayesinde konuşabilecek onlarca farklı insana erişebilme imkanı elde ederken aynı zamanda istediğiniz kişilerle özel odalarda da görüşebilirsiniz. Bu sayede samimi dostlukların kurulabilmesine de olanak sağlamış olursunuz. Bununla birlikte Mirc sohbet platformunda çok fazla dikkat çekemeyebilir ve insanların sizinle çok aktif bir şekilde konuşmaya meyilli olmadığını fark edebilirsiniz. Bu gibi bir olumsuzlukla karşılaştığınızda aşağıda ki maddeleri kontrol ederek sizde bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu olumsuzlukları düzeltmeniz durumunda daha fazla insanla iletişim kurabileceksiniz.

  • Kötü bir kullanıcı ismi tercih etmiş olabilirsiniz. Örneğin, gerçek insan isimleri ve bunların türevlerini kullanmamalısınız. Ayrıca kullanıcı isminiz çok yaygın kullanılan isimlerden farklı olmalıdır ve kesinlikle iğrenç ya da küfür içeren kelimeler olmamalıdır.
  • Bir egoist gibi davranıyor olabilirsin. Bu, “Sıkıldım! Benimle konuşun! Ben yeniyim! Burada ne yapabilirim?” gibi ifadeler söylememeniz gerektiği anlamına gelir. Daha sosyal olun, sohbetin konusunu değiştirmeyi deneyin.
  • Belirli kişilere hitap edin. Gerçek şu ki, birkaç düzine insanın eşzamanlı iletişimiyle, ziyaretçilerin bazen tüm mesajları okumak için zamanları olmuyor. Birçok kullanıcı sadece isimleriyle başlayan mesajları okurlar ve gerisini atlarlar. Bu nedenle, bir cümleye bir takma adla başlamak her zaman daha iyidir
  • Tartışmacı bir görüntüye sahip olmaktan uzak durun ve insanlarla iletişim kurmaktan çekinmeyin. Her önünüze gelen insanla tartışmanız, diğer kullanıcıların da sizden uzaklaşmasına neden olabilecektir. Tartışma durumu ortaya çıktığında dahi insanlarla seviyeli bir şekilde konuşmaya devam etmeyi sürdürmelisiniz.
  • Küfür ya da aşağılayıcı kelimeler kullanmalısınız. Kimse ağzı küfürlü ya da agresif birisiyle konuşmak istemeyecektir.
Loi 128
Cevap bırakın