Chat Odaları Konuları

Chat Odaları Konuları

Chat Odalarında Konuşma Prensipleri

Chat Odaları konularını  açıklamak gerekirse Öncelikle sohbete başlamadan önce angajman kurallarını gözden geçirin. Aksi takdirde topluluktan atılabilirsiniz. İlk defa yapıyorsanız, sohbet odasının nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek için farklı sohbet odalarına göz atmalısınız. Bu size çok yardımcı olacaktır. Kendi sohbetinize başlamadan önce zaman ayırın ve mobil chat odalarını ziyaret edin.

 Sohbete başladığınızda her zaman önce kendinizi tanıtın. Gerçek bir ortamda biriyle tanışmak gibi. Merhaba demek ve diğer kişinin kim olduğunuzu bilmesi önemlidir. Ekran adınız yeterince iyi olmalı, sizinle ilgili hiçbir kişisel bilgiyi ilk kez buluşacağınız birine açıklamamalısınız.

Chat odalarında Konuşmalar Nasıl Olmalı?

Asla küfür veya saldırgan bir dil kullanmayın. Sohbetinizi her zaman temiz tutun. Siz küfür etmeyi sevseniz bile karşınızdaki bundan hiç hoşlanmayabilir. Kim çok küfür eden biriyle konuşmak ister? Diğer kişiyi çok iyi tanımıyorsunuz ve saldırgan bir dil kullanırsanız, diğer kişinin sizinle konuşmayı hemen bırakması muhtemeldir. Diğer kişi taciz ediyorsa, hemen sohbet etmeli ve Chat odalarına girmelisiniz. Ayrıca, bu konuda bir şeyler yapabilmesi için ev sahibini de uyarabilirsiniz. Kötü niyetli kullanıcılarla yüzleşmek zorunda değilsiniz.

Yazılı iletişimin temel kurallarını anlamanız gerekir. Tamamı büyük harfle bir şey yazmayın çünkü bu kaba olarak kabul edilir. Bağırmaya benzer. Çok gürültücüyseniz ve başkalarına bağırırsanız, kim sizinle sohbet etmek ister? Göz için çok tahriş edicidir ve bu yüzden yapmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca tüm konuşmayı yapmamalısın. Bunun bir diyalog olduğunu ve bir monolog olmadığını unutmayın. İletişim, bunun iki yönlü bir yol olduğu anlamına gelir ve bu nedenle diğer kişinin de konuşma şansına sahip olması gerekir. 

Tüm konuşmayı sen yaptığında sıkıcı olur ve sohbet edecek ortaklar bulmak senin için çok zor olabilir. Sorulara ve yorumlara her zaman cevap verebilirsiniz. Sohbeti olabildiğince ilginç hale getirmeye çalışın ki ikiniz de ilginç bulsun. Sadece kendinizden, erdemlerinizden ve yaptığınız şeylerden bahsetmemeye çalışın.

chat odalarında başka bir kişiyle chat yaparken, ekran adını kullanmanız gerekir. Diğer kişinin onunla konuştuğunuzu bilmesini sağlamaya yardımcı olur. Bazen sohbet odaları çok hızlı ilerleyebilir ve diğer kişi ona hitap edip etmediğinizden emin olmayabilir..

 

Loi 46
Cevap bırakın

error: Content is protected !!